عنوان: آیین عمامه‌گذاری سیصد نفر از طلّاب حوزۀ علميۀ اصفهان-17/6/1396
شرح:

بسمه تعالی

آیین عمامه‌گذاری سیصد نفر از طلّاب حوزۀ علميۀ اصفهان به دست مرجع عاليقدر حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري«مدّظلّه‌العالي»، در شب عيد سعيد غدير برگزار شد.  

014.jpgحضرت آيت‌الله العظمي مظاهري در اين آیین، با تبريک فرا رسيدن عيد سعيد غدير و تهنیت به طلاب معمّم و خانواده‌های آنها، لباس روحانیّت را علامت و نشانۀ سربازی حضرت ولي‌ّعصر«اروحنافداه» در جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: طلابی که معمّم می‌شوند، از این جهت که به درجه و علامت سربازی امام زمان«ارواحنافداه» مزیّن شده‌اند، بیش از گذشته نماد و معرّف اسلام و تشیّع هستند و از این‌رو باید به شناخت وظایف دینی و اجتماعی و همچنین عمل به مسئولیّت‌های خطیر خود بیش از پیش اهمیّت دهند.

ایشان در این زمینه، افزدوند: یکی از رسالت‌های اساسی و مهمّ طلاب ملبّس این است که هم از حیث علمی، هم از نظر تقوا و هم از منظر آداب اجتماعی، پیشتاز از سایر طلّاب و و نیز دیگر اقشار جامعه بوده و با رفتار علمی و عملی، موجب زینت و اعتلای اسلام و تشیّع گردند.

حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري تلاش و مجاهدت علمی طلاب ملبّس را با توجه به مراجعات مردم به آنها لازم‌تر از گذشته توصیف کرده و افزودند: طلاب معمّم باید در احکام، اخلاق و اعتقادات اسلام، تسلّط داشته و به‌ویژه باید بتوانند به‌خوبی پاسخ‌گوی شبهات روزافزون که بر ضدّ اسلام و تشیّع منتشر می‌گردد، باشند.

زعیم حوزۀ علمیّۀ اصفهان در ادمۀ بیانات خود، التزام عموم طلّاب، به‌ویژه طلاب معمّم به پرهیزکاری و تقوا را لازم دانسته و افزودند: طلاب گرامی باید علاوه بر رعایت دقیق تقوا و اجتناب جدی از گناه، با تمرین و ممارست، به حالتی دست یابند که به‌صورت ناخودآگاه، به انجام واجبات و ترک محرّمات اهمیّت دهند و در به‌جا آوردن مستحبّات و پرهیز از مکروهات کوشا باشند و در عمل، آیینۀ یک انسان پارسا و نماد تشیّع باشند.

حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري با بیان اینکه طلاب علوم دینی، خادمان و سربازان حضرت ولی‌ّعصر«ارواحنافداه» هستند، توسّل همیشگی به آن حضرت و ارتباط عاطفی و معنوی با ایشان را ضروری دانسته و اظهار داشتند: در حوزه‌های علمیّه و در بین بزرگان علماء به تجربه اثبات شده است که هر طلبه‌ای که با کسب علم و تقوا، رضایت امام زمان«ارواحنافداه» را تحصیل کند و با آن حضرت ارتباط داشته باشد، مشمول لطف ایشان شده و امور او از راهی که گمان ندارد اصلاح خواهد شد.

 پیش از سخنان آیت‌الله العظمی مظاهری، آیت‌الله طباطبایی مدیر حوزۀ علمیّۀ اصفهان طی سخنانی، گزارشی از روند اجرای طرح ادیب، ویژۀ عمامه گذاری طلاب  در مرکز مدیریّت حوزۀ علمیّۀ اصفهان ارائه کرد./پایان خبر


گزارش تصویری

===================

001.jpg

002.jpg

004.jpg

007.jpg

015.jpg

012.jpg

008.jpg

005.jpg

013.jpg

011.jpg

010.jpg